שירותי מערכות Unix/Linux

"תימרום" מעניקה שירותי ייעוץ במגוון של מערכות Unix לסוגיהם השונים השונים, ובהן:
Solaris, HP-UX, AIX ו-Linux (התפוצות: Red Hat, Suse, Debian, CentOS).

השירות שלנו מכסה את התחומים הבאים:

אדמיניסטרציה וסיסטם של שרתים:
התקנה, שדרוג וקינפוג של שרתים ושירותים, מותאמים אישית לצרכי הלקוח. התקנת שרת מלווה בתהליך של הקשחה (הן בהיבטי ביצועים והן בהיבטי אבטחת מידע) והטמעה (התממשקות למערכות Storage, ומערכות LDAP). המומחים שלנו מיומנים בביצוע Tuning של השרתים במטרה לשפר ביצועי תקשורת, ולנצל בצורה מיטבית את משאבי העיבוד. ביישום מערכות אנו מקפידים הקפדה יתירה על שירותי גיבוי ויישום לוגים ו-Auditing שוטף אשר מאפשרים אבחון תקלות והתגברות על כשלים באופן פשוט ומהיר.
התקנה והטמעה של פתרונות קוד פתוח:
הקשחה של מערכות ושירותים:
תפירת פתרונות ו-Scripting:
עושר אפליקציות הקוד הפתוח המאפיין את מערכות Linux ודומיה, מאפשר תפירה של פתרונות-מדף חינמיים באמצעות כלי סקריפטינג (Shell Scripting, Perl, Tcl/tk, Ruby)
כמענה לצרכים רבים ובהם:
האפשרות להשתמש בכלי קוד-פתוח משתלמת בהיבט העלויות, כמו גם בזמן הנחוץ להעמדת הפתרון - בהיותן מבוססות על קוד קיים המתוחזק בשוטף ומבוקר ע"י קהילת המפתחים שלו. שיטת העבודה כוללת מיפוי של הצרכים, איפיון של הפתרון - תפור לצרכים הספיציפיים של הלקוח, תכנון high-level, כתיבת scripting, תוכנות התקנה (RPM ו/או LiveCD), וממשקי ניהול ובדיקות.
מיגרציה מ-Unix ל-Linux:
עם צמיחתה של מערכת Linux כפתרון מוביל ואטרקטיבי, עלה הצורך בביצוע של המרת אפליקציות ממערכות Unix אחרות (וכמובן פלטפורמת חומרה הייעודיות שלהן כגון SPARC) אל פלטפורמת Linux (המתבססת על חומרת Intel/AMD). השירות שלנו מאפשר בחינת כדאיות להמרה שכזו וביצועה בפועל.
Clustering ו-HA
תכנון והקמה של אשכול (Cluster) של שרתים, לצורך High Availability ו-Load Balancing.